Perşembe, Ağustos 10, 2006

ordan burdan şurdan

yönetmelik gereği zamansız emeklilik dilekçem ilden geri döndü, c.filozof(koca) devreye girdi biryerlere telefon etti benim olmaz denen dilekçe işleme girdi. apar topar evraklar hazırlandı ile gönderildi oradan da kargo ile em. sandığına. milli eğt devreden çıktığı için yine telefon edildi ve bir haftada bana bir yazı geldi em. sandığından. şu kadar emekli aylığınız şu kadar emekli ikramiyeniz .... bankasına ... şubesine on line gönderilmiştir diye. yazı dün elime geçmişti bu gün bankaya gittiğimde bürokrasi paranın, hem de on line yatırılan paranın önüne geçmişti ve yok denildi... neyse bugün olmazsa yarın alınacak hakettiğim.
işte böyle arkadaşlar olmayacak diye başladığımız iş sonuçlandı hem de jet hızıyla. bu süreçte kimseye birşey demiyorum ama ben de bir telaş hemen aylık bağlanmazsa, taksitlerimi ödeyemezsem, kredi kartları da var tabii. en sonunda c. filozoftan alır sonra öderim diye düşünürken .....
bu durumu kardeşime açtığımda abla sen kendinin farkında değilsin, boşuna üzülmüşsün diyor. benim elde ettiğim şeyler hep zor olmuştur sonunda olur ama oluncaya değin epeyce kuruntu yaparım kendime, yapım gereği herhalde.
şimdi 26 ağt. gibi tatil var planlarımızda. c. filozof 16 sında estonya ya gidiyor birkaç gün.
ekim gibi de yeni işime başlayacağım, genel kurulda karar alınacak ve ben resmen başlayacağım. içimi dökmem gerekirse bilgili, donanımlı olduğum halde utangaç yapımdan dolayı topluluklara karşı pek konuşamam ben. birkaç denemeyle bunu da aşacağıma inanıyorum, daha genç yaşlarımda daha fazlaydı biraz kırıldı ama daha var, artık kaç fırın ekmek yemem gerekecek bilmem.
kız kardeşim, eşi ve yeğenim var burada. onlarla günler pek eğlenceli ve hareketli geçiyor. birlikte yemekler, kahvaltılar gırla gidiyor. bir de diyete başladım ne kadar gerçekleşeceği meçhul. ağzıma göre buldum mu kaptırıveriyorum kendimi. c. filozof sabah erkenden fırından börek simit poğaça almış, hiç listede yokken hatırı kalmasın dedim ve biraz yedim.
yarın akşak yılmaz erdoğan-demet akbağ ın haybeden gerçek üstü aşk isimli oyununa gideceğiz anfi tiyatroda. adam bu gece evlenmiş yarın nasıl gelir oyuna diye düşünüyordum meğer çeşme de evlenmişler bize 3 saatlik mesafe, yetişirler. cuma akşamı candan erçetin in konserine de davetliyiz. yeğenim bayılıyor ona, son üç yıldır gelir buraya yaz konserlerine hiç denk gelememişlerdi, artık ona önlerden izleteceğiz.

önceki gün hiç niyette yokken benden yaşça büyük bir bağyanı kibarca benzettim. insanlar sadece konu bulmak, konuşmak amaçlı senin durumunu, gururunu, ruh halini düşünmeden konuşurlarsa olacağı buydu. o anda dünyayı gözüm görmedi haddini bilmek zorunda kaldı, iyi akşamlar diyemeden gitti, bana doğru bile bakamadan. ona iyi bir ders oldu, tansiyonu kaça fırladı kimbilir. hani insanın koptuğu, gözünün hiçbirşeyi görmediği anlar vardır ya, işte öylesi...
c.filozof naaptın kadını diye bana bakıyor şaşırarak, ben de böyle böyle o bunu çoktan haketti sabırlı davrandım hala üzerime geldi sadece seninle konuşmak amaçlı dedim, hak verdi.

çookk yazdım çok. kaç zamandır yazmadığımın acısını çıkardım. sevgiyle kalın sevgili okurlar...

5 yorum:

hayal dedi ki...

bence iyi etmissiniz
bazi insanlar damarina damarina basmakta bir sakinca gormuyor
emeklilik hayirli olsun bu arada :)

Age35 dedi ki...

HAYırlı olsun emeklilik,güç de olsa..bazen işler böyle umulmadık hızda gidebiliyor..

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

çok teşekkürler hayal ve age...

SİYAH İNCİ dedi ki...

Emekliliğiniz hayırlı olsun,emekliler dünyasına hoş geldiniz,
güzel yanları çoktur.Yazılarınız
gerçekçi sevgiler
Sihirliboncuk

allevk dedi ki...

emeklilik hayırlı olsun.
Kadını benzetmekle iyi etmişsiniz, bazıları da böylesinden anlıyor nedense.Yazılarınız çok keyifli...