Cumartesi, Ağustos 16, 2008

tatil matil pehhh

sevgili nilly min bloğunda kendimi ara verenler listesinde gördüm, yakışmamışım oraya hadi bişiler döktüreyim dedim.. teşekkürler nillm, beni aktif kıldıgın için.. ben tembelim, yazmayalı çok olmuş gibi sıradan sözcükler yazmayacağım, sahiden içimden yazmak gelmedi, ama okuduğum bloglara devam ettim ve yorumlar da yazdım..

koskoca bir yaz geçti gitti ya da gitmek üzere, ama hemen gitmesin, biz de tatil yapalım da öyle çeksin gitsin..annem ağustosun yarısı yaz yarısı kış der, haklı da.. önümüzdeki hafta yeğenimin düğününden sonra ver elini Kuşadası yapıcezz cümbür cemaat, çok da eğleneceğimizi biliyorum, aile animasyonlarımız yoğundur bizim, eğlendiririz çok kendimizi.

herkesin tatile geldiği bir yerde yaşadığımızdan sıra bizim tatile ancak geldi.. şehirde hala kalabalık olmasına rağmen çekilmelerin başladığını söylüyor bilhassa esnaf.. onlardan al haberi, zira bütün bir kış sezonu bekliyorlar nasıl kazıklayalım diye..hiç de memnun olanını görmedim şimdiye kadar, Allah bereket versin deyin de bereketiniz artsın diil mi..

üst kat komşularım var kışları almanya da, yazları burada, hemen benim üstümdeki bir kaç gün sonra gidecek.. diğeri bu ayı çıkaracak ve öyle gidecek. hiç gelip gittiğimiz yok ama, merdivenlerde filan karşılaşıyoruz, muhabbetimiz o kadar yani..yurt dışında arkadaşlarmış evlerini de bu nedenle karşılıklı almışlar ama aralarında ne geçtiyse burada hiç muhabbetli diiller.. haziran ayından beri sabah ezanıyla birlikte kalkıyorlar (ama hiç ikisi aynı ana denk gelmiyor) beş dk arayla alıyorlar şemsiyelerini sahilden yer kapmaya gidiyorlar. kameradan gidişlerini görüyorum da dönüşlerini diil.. çünkü benim yatış saatim oluyor onların yerlerini belirleyip döndüklerini görememek.. ne zaman uyurlar da saat beşte kalkıp yer kapmaya giderler anlamam. alışmışlar belki almanya da işleri gereği erken kalkmaya..

bundan bir ay kadar önceydi saat dokuz gibi kapı çaldı, üstteki komşu gelmiş bana çapraz olan biraz da bilmişinden.. eve hırsız girmiş kamera kayıtlarından bakabilir miyiz dedi. ben geriye dönüp bakmayı bilmiyorum her neyse bir bilen geldi ve onların yatış saatlerinden hırsızı yakalayana kadar inceledi kayıtları. ben ilk kez tv hariç bir hırsız gördüm ve işlerini nsl yaptıklarına şahit oldum izlerken..ben de hava aydınlanacağına yakın yattğımdan kaçırmışım zat ı muhteremleri, yoksa onları ben yakalayacakmışım iş başındayken.. saat altı gibi tam evin önünde iyi markalı bir arabadan indi iki kişi hava sıcak olmasına rağmen üstlerine ince mont giymişler, belli ki içinde alet adavatları var.. yaşları yirmi civarı, iyi giyimli ve iyi görünümdeler. dışarda görsem asla kondurmam bunlar hırsız diye.. fit görünümlü bizim hırsızlar.. uzatmayayım hızla indiler, araba gitti, bunlar hızlı bakışlarla apartmanı taradılar, yine hızlı adımlarla bir iki apartman yan tarafa gittiler sonra sakince kapıya gelip biri sanki yoldan gelmişler de zili çalıyormuş gibi zilin oduğu yere uzattı elini diğeri de kapıyı açmakla meşgul, açtılar da.. sonrası bizim kayıtlarda yok tabii ki.. on dk sonra da inişlerini, yarım saat sonra da evin hanımını kapının önünde şaşkın şaşkın bakarken belirdi.. yetkililere gitmişler anlatmışlar durumu, bizden kayıtları istediler, incelediler ama hala sonuç yok oysa arabanın rengi modeli plakası belli, belki de sahteydi kimbilir.. evin hanımı bıktırmış yetkilileri hergün gidip sormuş, kocasının umru diil o erkende şemsiyesini alıp gidiyor, soruşturma işleriyle kadın ilgileniyor.. ülkeden epeyce de ayrı yaşadıklarından, almanya daki gibi işlesin adalet istiyorlar ama nafile, en sonunda, kadın kadın biz işimizi yapıyoruz bize akıl verme demişler.. meğer bizim komşular kapılarını kilitlemezlermiş, deprem olur da kaçamayız diye, kolaylıkla açmışlar onlar da sonra da spreyle uyuttular belli ki, evdeki para vb kıymetli şeyleri almış gitmişler, tabi biz gidişlerini gördük herşey montların altında..

çok uzattım bu konuyu, okuyucuya sıkıntı vermişsem affola, haydi kalın sağlıcakla..

yaz animasyonları bir sonraki postta..hem de en eğlencelisinden...

8 yorum:

Nenoni dedi ki...

Merhaba,yoruma cevap yazacaktım,sonra dur bakim bloğuna gideyim dedim.Buraya yazıyorum.Hoşgeldin.
Geçmiş olsun komşularına.Bizim eve de bir iki sene önce hırsız girmişti.Neyse biz evde yoktuk Allahtan.Çok sinir bozucu,senin iraden bilgin dışında birinin evine girip özel eşyalarını karıştırmış olması.Aa yazık bir de kadıncağız evdemiymiş.Boşversin deprem meprem olmaz kapısını iyicene kitlesin o.

cenebaz dedi ki...

Hoşgeldin, özlettin kendini. Kuşadasında iyi tatiiler diliyorum:)) Bu arada bloğunun yeni hali çok güzel olmuş, bayıldım, güle güle kullan.

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

hırsız irmeyen ev de azdır herhalde nenoni. komşular, hem de karı koca evdelermiş..

bu arada hoş bulduk..


ben de sizleri özledim çenebaz..

[ fiкяiмiи iиcє güℓü ] dedi ki...

Oh yeni yazı ve yeni mekan.:) Güle güle kullan. Ayrıca iyi tatiller dilerim. Bol eğlenceli ve dinlenceli geçer inşallah.:)

Hırsız olayını biz de kardeşimin evinde yaşamıştık. Gerçekten üzücü ve bir o kadar ürkütücü. Bu insanlar o cesareti bulmak için çeşitli maddeler alıyorlar ve asla da boş gezmiyorlar. Mala gelsin ne edeceksin? Komşularına geçmiş olsun. Allah kimseye yaşatmasın.:(

nilly dedi ki...

Aman aman kimler geri gelmisde yazi yazmis ben gormemisim. Hemen aktif blogcular arasina tasimaz mi bu nilly kralicesini :) Konuda polisiye roman gibi olmus. Tamda ben polisiye kitaplarima geri donmusken keyifli geldi valla. Gerci iyi bir olay degil, gecmis olsun onlara.

CaDı dedi ki...

Selamlar Kraliçem, öncelikle hastalığın için çok çok geçmiş olsun. Bende yazamıyorum ve takip edemiyorum kimseyi uzun zamandır. Daha yeni gördüm, kusura bakma canım. Ama anladığım kadarıyla herşey yoluna girmiş:)) Maşallah, neşeniz bol olsun!!

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

mekanımı beğendiğine sevindim incegül..

beni gaza getiren nilly imm. iyi de oldu hani..

cadım, herşey yolunda.. kendinize iyi bakın gurbet kuşları..

Lalegül dedi ki...

merhaba yalnız kraliçe,
aslında hepimiz yalnızız biraz..yazınız çok içten.Demek teyzenizi kaybettiniz..Başınız sağolsun..
SELAMLAR..