Perşembe, Ekim 09, 2008

yazdım bak

su gibi nin yazılarını okurken, beş haftadır yazmadığımı gördüm, yuhh dedim kendime..beni hep bişiilerin dürtmesi gerekiyo yazmam için..nasıl yapıyolar bilmem ama bazı bloglarda rastlıyorum, link verilenlerin ne zaman yazdıklarını belirten göstergelere..daha önce de nilly de rastlamıştım, hemen yazı yazmak geldi içimden şimdiki gibi..nerelerden başlayayım, en sondan önceye doğru en iyisi..bugün dişimi çektirdim, yaklaşık bir buçuk aydır ağrısını çektim, üşütmeyle başladı, dr gittim, antibiyotik kullandım ama ağrısını geçiremedim, sanki Allah beni sınadı oruç da tutuyorum bu arada, bırakmak istemedim, inat ettim bayramdan sonra çektireceğim seni diye, kaplamanın altı çürümüş, neyse bugün hallettim de ilk kez bu akşam sıcak sıcak çay içebildim. ne soğuk ne sıcak birşey yiyip içebildim kaç zamandır.

bayramda yine anne baba evinde cumbur cemaat bayram geçirdik. yorucu ama değerdi herşeye..bir önceki postta bahsetmiştim çalıştığım kurumdaki görev değişikliğine..gn md istifa dilekçesini verdi ayrıldı, yardımcısı olarak iş bana kaldı.. oysa ben kurumda gönüllü de çalıştığım için gezmeğe gider gibi, çalışma saatlerine de bağlı kalmadan çalışıyordum. zaten kurucu da her işi göğüslemeye hazırdı, filozof un da vakfın başkanı olması, rahat davranmama neden oluyodu. örn okula geç gitmişim erken ayrılmışım hiç kimse karışmıyordu. babacım şakacıdır, bana takılıyodu, parasız iş bu kadar olur kızım diye.. gn md hem kurucu üyeler arasında, hem de yönetim üyesi.. ben sadece kurucu üyeyim. karı koca yönetimde olmamızı istemedi filozof. neyse uzatmayayım, onun görevlerini devraldım, parasal işleri filozof tlf la işyerinden ve muhasebeyle yürütüyor, ben de eğt öğr işlerini götürüyordum ama okula hergün giderek ve daha fazla çalışarak.. istifa eden gn md pişman olmuş ayrıldığına, yeniden dönmek için türlü yollarla serzenişte bulunuyor. filozofa, bir yıl daha çalışsın öyleyse, sonrasını düşünürüz dedim. vakfa emeği çok, hakkını yememek lazım, vakfın kurulduğu tarihten sonra sekiz yıl hiçbir ücret talep etmeden çalıştı kurum oturana dek. son dört yıldır ücret alıyor. ben de bu kısa zaman içinde kendimi sınadım, yapabilirliğimi ispatladım kendime, onlarca sorun çözdüm hem de hiç kimseyi kırmadan, dökmeden, tatlılıkla..işler pek de güzel gitti. önümüzdeki günlerde yön topl. yapılacak, abimiz bir yıl daha çalışacak.. kendisi şeker hastası ve 70 li yaşlara yaklaşmış.. çabuk sinirleniyo, olayları büyütüyo, kimseye güvenmiyo ama kırmak istemedik onu, idare etcez yine.. ben , biraz daha rölantide çalışmaya devam..

internette oyunus diye bi kelime oyununa takılıyorum son bir yıldır, belki pek çok kişi biliyodur, kızıyorum kendime aslında, herkesin uykuya geçtiği saatlerde, hadi bi oyun daha.. daha.. yendim, yenildim derken saatler nsl geçiyo anlamıyorum ve sabah uykumu alamadan kalkıyorum, hep de söz veriyorum kendime ama tutan kim... bu yazıyı da oyundan ara verdiğim bir arada yazıyorum. kendime gelmem lazım, kadın kadın titre ve kendine dön..

şimdi bir iki el daha oyunus oynayayım, sonra gazetemi okuyayım ve uykuya dalayım..filozof kaçıncı uykusunda, ben oyuna dalmış vaziyette, biraz da utanıyorum ondan ama beni baskı altına almıyo Allah tan.. belki biraz alması gerekiyo kimbilir.. adam su içmeye kalkıyo, tuvalete kalkıyo ben hep oyunda, kelime kaçıracağım diye kısacık laf atıyorum ona yanımdan geçerken.. sonra da yatakta bir saat cumhuriyet okuyorum şıkır şıkır sayfaları çevirip, okuma lambasının eşliğinde..çok kabahatliyim çooookkkkk... bişii dese elbette yapmam ama benimkisi biraz fazla oluyo gibi, en azından ben öyle hissediyorum. annem burda oldu mu kızıyo bana, gülümsüyorum ona ve bildiğimi yapıyorum.. çok içimi açtım, haydi kalın sağlıcakla....

14 yorum:

[ fiкяiмiи iиcє güℓü ] dedi ki...

Ben hiç duymadım bu oyunu. Ama böyle sardığına göre, eğlenceli olmalı. Bende mi başlasam?:)

Geçmiş olsun. Diş ağrısı beter bişey.

Hakikaten böyle uzuuun aralar verme. Özlüyoruz yahu kraliçem.

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

ince gülüm, aman başlama, bırakılmıyo soonaa.. yine de merak edersen kelime oyunu, int ortamında oynuyosun başktalarıyla. izin vermedikçe sohbet ortamı da yok, yani art niyetli kişiler bulaşamıyorlar sana..kendinle ve başkalarıyla yarış işte.. türkçe kelime de öğreten, zamanla yarışan bir oyun..

haydi kal sağlıcakla...

nilly dedi ki...

Gecmis olsun. Dis agrisi basladi mi dinmek bilmez.

BAhsettigin oyunu bende bilmiyorum ama facebook'da kelimetor diye birsey var. Herhalde onun gibi birsey.

Bu aralar bende (sozde)uykuya dalmak icin ya cep telefonunda bilardo oynuyorum ya da laptopda Free Cell. Dedigin gibi zaman nasil geciyor anlamiyor insan.

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

nillyim, çok teşekkür ederim, şimdi de yeni kaplama yapılacak, çekilen yerin iyileşmesini bekliyoruz..

Wordabula diye girersen ana sayfaya, üyelik istiyo, oyunus u oynayabilirsin, kimbilir belki de hoşuna gider, karşılaşırız da kimbilir.. oynadıkça daha çok kelime öğreniliyor daha iyi puan yapabiliyorsun..

free cell de bir zamanlar çok oynadığım bir oyundu, 1 den başlayarak 5000 lere kadar gelmiştim, şimdi int bağlantısı olmadığı zamanlar oynuyorum onu.. sevgiyle sağlıkla kall...

Burcu-Mutfak Camı dedi ki...

Yalnızlar Kraliçesi, az önce kontrol ettim tekrar mail hesabımı, mailin gelmemiş. Bir daha gönderebilirsen, sevinirim...

Nenoni dedi ki...

Oyunus kızkardeşim Boncukçu nun çok oynadığı bir oyun.Birkaç defa onun üyeliği ile ben de oynadım.Çok zevkli.
Bu arada dişin için geçmiş olsun.Aman aman!Çeken bilir diş ağrısını.

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

çok sağol nenonimm..

Burcu-Mutfak Camı dedi ki...

Yalnızlar Kraliçesi, mailin hala elime ulaşmadı, bir de arkeburcu@yahoo.co.uk adresine deneyebilir misin yollamayı? Bekliyorum...

nimetim... dedi ki...

dün bende keçiboynuzu yerken dişimi kırdım:)))
ne geldiyse boğazdan geliyor canım başımıza:))

nimet

zeyno dedi ki...

sende mi oyunusçusuuuun:))) güzel oyun çok güzellll.. hastalık di mi:)

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

hastalık zeynocuğum.

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

evet ya nimet..

KUGUU dedi ki...

eee ne guzel olmus iste
iyiki acmissin icini

sanki okumuyorumda karsimda sen konusuyormussun gibi hissettim:))

bak oyunu simdi ben de mrk ettm

KUGUU dedi ki...

aaaaaaaaaa 13.Yorum yine benim olmus

yav seviyorumben su 13u!!!