Çarşamba, Haziran 17, 2009

80 li yıllar

eyyy facebook, sen nelere kaadirsin. çevremde, özellikle de daha genç nesil, ilk orta lise ve üniversite arkadaşlarını buldukça onlara gıpta ediyordum. ahh keşke ben de izini kaybettiğim arkadaşlarımın izini bulabilsem diye. bu konuda hiç de umudum yoktu hani, hayal bile edemiyordum. üç dört ay önce üni. haberleştiğimiz bir arkadaşım, kendi gayretleriyle arkadaşlarımızın bir kısmını bulduğunu, ankara da bir lokalde buluşacaklarını söyledi, işimiz vardı gidemedik. facabook tan buluşma resimlerini yayımlamışlar hem de hocalarımızı da davet ederek bir araya gelmişler. onları görünce öylesine heyecanlandım ve mutlu oldum ki.. bazılarını hiç tanımadım, birisi bana yazmış otuz yıl sonra adımdan çıkarmış beni ama benim onu tanımam mümkün değil, kimisi pek değişmemiş, otuz yıl öncesinden izler taşıyorlar.. bazı arkadaşlarda saç baş kalmamış, çoğu ben gibi kilo almış, hepsinin 25 yaşını aşmış çocukları..

işte bu gruptan çok da sevdiğim bir arkadaşımla haberleşiyorduk, altınoluğa tatile gelmek istediğini söyledi..ona otelden yer ayarladım ve bugün buluştuk. sanki aradan yıllar geçmemiş gibi, bıraktığımız yerden sohbete daldık. sonra yemeğe gittik, saatlerce konuştuk konuştuk. birbirimize anlatacak ne çok şeyimiz vardı.. eylül ayında grubu burada ağırlamak istiyoruz, inşallah gerçekleştirebiliriz, çünkü izmir de buluşmak için karar almışlar.

ey teknoloji, ne diiimm sana, büyüksün. koco koca yıllardan sonra bizi buluşturdun. biz 80 ihtilali kuşağı olduğumuzdan hepimiz biryere dağıldık, kimi içeri, kimi yurt dışı, işte şimdi birlikteyiz, birbirimizi ilk görüşte tanımasak da öğrencilik fotoğraflarıyla, anılarla o yıllara dönüyoruz..kaldığımız yerden devam..

8 yorum:

cenebaz dedi ki...

Yalnızlar Kraliçem, süpermiş. Ne güzel eski arkadaşlarla tekrar bir araya gelmek.Bu arada bu kadar uzun aralar verme , özlüyoruz...

Asortik Krep dedi ki...

Benim lise arkadaşlarımda 21 sene sonra İstanbulda buluştu ama ben gidemedim.. Süper bir duygu :) bilirim..

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

çenebaz, asortik krep

öylesine mutlu oldum ki, sabah yataktan gülümseyerek uyandım. o kadar yanii...

Nenoni dedi ki...

Eski dostlarla yıllar sonra görüşmek çok hoş olmalı.
Bu arada epeydir yoktun hoşgeldin.

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

hoş bulduk nenoni..

nilly dedi ki...

Kraliçem, ne güzel buluşabilmişsiniz. Artık öyle bir hale geldik ki en yakınızmıla dahi senede bir kez ancak görüşebiliyoruz. Ben Türkiye'ye dönmeden önce benim ilk okul arkadaşlarım buluşmuştu..bende lisedekilerle buluştum..hoş duygular kaplıyor insanın içini..

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

çok haklısın nillyimm

nimetim... dedi ki...

yalniz kraliçem:) blog sayfalari bizim işyerinde yasak olduğu için hiç birinizi okuyamıyordum. evden de malum eve girdikten sonra hayat başka:)) bugun nasıl olduysa denetim tak açıldı!!! ilk seni açtım:)) yazini okudum. bende yıllar once 16 yasinda yazıştığım mektup arkadaşımı bulmuştum. Çok keyif vericiydi.

nimet