Çarşamba, Mart 28, 2007

Yaşantımızdaki Vazgeçilmezler

sevgili ASORTİK KREP im sobelemiş beni. Ona şimdiden teşekkür ederim.

Benim pek marka tutkum yoktur, yani illa şu markayı alayım şunu kullanayım gibi, parfüm de bile belli bir markayı kullanmam. Baharatlı kokular hariç, çiçek kokan her tür markayı kullanabilirim. Keseme ve zevkime uyan ürünleri alırım mesela. Olmazsa olmaz değil ama, memnun kaldığım ürünler var tabii.

Çamaşırda omo kullanırım, bulaşıkta kalgonit. Daha güvenilir geliyo bana nedense.. Yüz bakımında da Rock kremleri vazgeçilmezim, yıllardır aynı markayı kullanıyorum, kaliteli ürün olduğunu şurdan anladım, sağ gözümün üstünde temre gibi bişii vardı, ben onu her tür kremlerle veya merhemle iyileştirmeye çalışıyodum, geçer gibi oluyor sonra yine oluşuyordu, sonra sözettiğim ürünleri kullanmaya başladım, göz kremi ne temre bıraktı ne de kalıntısı, yok oldu gitti, o gündür bu gündür kullanıyorum rock ürünlerini..
El ve ayak bakımı için kullandığım belli bir marka yok, ne denk gelirse..

Mutfakta her an elimin altında yedi yılı aşkındır kullandığım Braun marka robotum vazgeçilmezim bozulsa da yine aynı ürünü alacağım kesin. Yıllardır hiç çaydanlıkta çay yapmıyorum, Beko çay makinesi, memnunum kendisinden.. bir de Tefal düdüklüm, çok kullanırım, bilhassa haşlanacak sebzelerin vitamininin yok olmaması için buharda hallediyorum, memnunum..

Beyaz eşyada BOCH.. bilhassa çamaşır ve bulaşık makinesinde, iyi bir ürün.

Değiştirme veya kaza nedeniyle yenilenen üç kez TOYOTO marka araba sahibi oldum. ilk araba kullanmayı Tempra ile öğrendim, sonra onu sattık toyoto carollo aldık, eşim onu bana verdi, pek memnundum, sırası gelmişken yaptığım kazaları da anlatayım, beş yıl önce bir sabah annemle şehre inerken annem bana gece gördüğü rüyayı anlattığı sırada dalgınlıkla kırmızı ışıkta geçmişim, bir arabayla çarpıştık... tam bir şok... annemde ufak tefek ezilmeler vardı ben de bişii yok.. verilmiş sadakamız varmış.. polisler, ifadeler, hastane kontrolleri.. arabanın önü haşat, yani kullanılamaz. Eşime haber verdik, kaskoluydu Allahtan, aynı günün akşamı yepyeni bir arabayla geldi Filozof, sanki bir mükafat..aynı marka, sadece rengi değişik. Bu kadarla kaldı sanmayın; önümüzdeki haziranın dördünde üç yıl dolacak, daha büyük bir kaza atlattım. Kız kardeşimle aynı okuldayız , o ben ve müdürümüz yazın staj yapacak öğrencilerin dosyalarını götürmek amaçlı yola koyulduk, kardeşim yanımda, müdür arka koltukta oturuyor. bir iki işyerine uğradık başka bir beldede bulunan işyeri için çıktık yola tekrar, bir taraftan da sohbet ediyoruz, ben geveze biri değilimdir ama konuşulanlara fazlaca takılıyorum herhalde, hızımız seksen veya doksan, ben mıcıra kaptırdım arabayı, frene basılmamalıymış, ben bastım oysa, direksiyon hakimiyetini kaybettim, karşı şeritte buldum kendimi, oradan da takla atarak kuru bir dereye uçtuk ve araba ters haldeydi. İnanın arkadaşlar karşı şerite geçtiğimizi biliyorum ama diğerlerini hatırlamıyorum tam bir ŞOK. Ne kadar zaman geçti hatırlamıyorum, herhalde fazla değildir, kendime geldiğimde cenin vaziyetinde yatıyordum hiç bişii düşünmüyordum sonra aklıma diğerleri geldi, kardeşime arkam dönükona seslendim, cevap verdi, aklıma müdürümüz geldi ona seslendik cevap yok, o anı unutamam bişii oldu eyvah dedim oysa kırılan camdan dışarı çıkmış kendi çabalarıyla, arabanın alev alacağını düşünmüş, zira başına böyle bir kaza olayı gelmiş ve araba alev almış.. Etraftan yetişenler oldu, kardeşimle beni yamulan kapılardan çıkarmaya uğraştılar ve çıkardılar da. Bizde bişii yoktu, benim parmakların cak kırıklarından kesilmişti, kanıyordu, kardeşimin dizi şişmiş, alnında da bir şişlik vardı, kötü durumda olan müdürümüzdü. Nefes almakta zorlanıyor ve rengi sapsarıydı. Sonradan konuştukça komik taraflarını da buluyor insan, ben şimdi bayılacağım diyor, kardeşim de lütfen .... Bey bayılmayın diye ona yalvarıyordu o da benim elimde değil ki bir iki dk sonra bayılacağım diyordu. Yine de böyle bir kazayı hafif sıyrıklarla atlattık biz ama ... Bey bir hafta hastanede yattı, kaburgalarında kırıklar vardı, benim parmaklarıma dikişler atıldı.. Bilenler bilir, E24 karayolu, işlek bir yol, yaz sezonu, kalabalık her yer, vızır vızır araba geçiyor, çok şükür ki biz bir araçla karşılaşmadık karşı şerite geçtiğimizde,
sonuç daha vahim olabilirdi. kardeşim kaza anında beni kendisine doğru çekmiş, yoksa boynum kırılabilirmiş.. Araba yine hurda haline geldi, yine kaskoluydu. Bizi bir gece hastanede tuttular, hissettiğim şey utanç ve birşey olsaydı naapardım diye vicdan azabı.. Yenilere kadar her gece uykuya geçerken bu olayı hatırladım, yeni yeni unuttum diyebilirim.

hastaneden çıktıktan sonra bütün aile gelmişti, kardeşimdeydik, Filozof geldi oraya beni balkona çıkardı, uzaktan kumanda ile bir arabanın kapısını açtı, karanlıkta ışıklar yandı söndü, bembeyaz Toyoto Avensıs almış bana.. Oysa artık ben hak etmiyordum, hem kaza yapıyor ve kullanılamayacak bir halde oluyordu arabalar. O kadar mutlu olmuştum ki anlatamam. Toyotolarla tanışmam da işte böyle olmuştu.. Allah hiç kimseye ve bana da bir daha göstermesin kaza maza...

İlahi Asortik, beni nerelere götürdün, hem acı hem tatlı anılarla karşılaştırdın, sen çok yaşa emi!!

Ben de Derin İz ve Nilly i sobeliyorum..

18 yorum:

cenebaz dedi ki...

Yalnızlar Kraliçem, geçmiş olsun. Özellikle ikinci kaza bayağı büyükmüş ya. Allah korumuş.

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

çok sağol çenebazım, dilerim kimsenin başına gelmez..

Nenoni dedi ki...

Geçmiş olsun bayağı büyük kazalar atlatmışsınız.

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

teşekkür ederim sevgili nenoni..

zeyno dedi ki...

Çok geçmiş olsun gerçekten büyük kaza, Allah korumuş. Sözde 12 yıllk ehliyetim var ama ben bir korkağım ve araba kullanamıyorum:(
Bana da bu acı geliyor, kendime kızıyorum...

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

sevgili Zeyno, 20 yıldır ehliyetim var ve 15 yıldır sürekli araba üstündeyim. Kazalardan sonra bile hemen oturttular direksiyona korkumu yenmek için.. sevgiler..

nilly dedi ki...

Senin ambulans yazisina verdigin yorumdaki kaza bu sanirim. Gecmis olsun. Hakikatten buyuk bir kaza atlatmissiniz. Korkunu atlatman icin aabaya oturtturmalari iyi olmus. Benim kuzenim uzun bir sure kullaamamisti. Bu arada sobe odevimi yaptim :)

fikriminincegülü dedi ki...

çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. İnşallah bir daha kaza görmezsin, rahat rahat, keyifli keyifli kullanırsın arabanı.:)

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

inşallah bir daha olmaz incegül..

nimetpamuk dedi ki...

bende de hiç marka alışverişi yok. ne bulursam onu alırım. parfüm sıkmam mesela:))

nimet

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

teşekkürler nilly, ödevini tamamlamışsın:))))

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

Sen de bendensin Nimet..

Asortik Krep dedi ki...

Bence Bay Filazof adını çok hakeden biri :)
Gerçekten hemen direksiyona geçmesen kullanamazdın bir daha o kazadan sonra..
Teşekkür ederim cevabın için..
Geçmiş olsun ayrıca.

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

Sevgili Asortik, normalde Filozof da, kızınca da Cahil Filozof oluveriyor.. Naaparsın, evlilik karabiber gibiymiş, insan yaşamına renk katan bir olgu, aynen yemeğe çeşni katan karabiber gibi, bazen de acı veriyor.. yine de acısı frenk biberi olmasın da, yenilebilinir karabiber tadında olsun..

Sevgiyle kal..

deriniz dedi ki...

ahahha
tane karabiber en güzeli, öğütmek sen
in elinde kahve çekme makinası vardı ya ahahah
onun gibi tane karabiberleri de koyuyorlar yavaş yavaş çeviriyorsun
ay çok şahane bi fikir bu

Calimero Mutfakta dedi ki...

Ahh sevgili Yalnizlar Kralicesi.. isim geregi araba kullanmam lazim ama cok korkuyorum geriliyorum.. birine ya da biseylere zarar vermekten cok korkuyorum. Senin kazalarini okumak kendi adima daha da korkuttu beni.. bazi seyler tecrube.. nerden bilecen mıcırda fren yapilmayacagi.. ben cok korkuyorum ve araba kullanamayacagim korkarim..

cadı dedi ki...

Allaaah dedim okurken, aman Allah beterinden saklasın. Çok çok geçmiş olsun. Ama eşin akıllı adammış, yoksa bi daha zor otururdun o koltuğa sanırım.

Age35 dedi ki...

Çok çok geçiş olsun.=(