Pazartesi, Nisan 16, 2007

ÇİZGİ

BİR MUSUBET BİN NASİHATTAN EVLAAAAA DIR demişler, sizce de öyle mi?

Uzun zamandır yazmak istemedim, nedendir bilinmez, yoğunluk, isteksizlik.. Ama sizin bloglarınızı hep gezdim okudum yorum bıraktım kimi arkadaşlara..

Ankara daki yürüyüşe katılamadım, buradaki bir etkinlikten dolayı, fırsat buldukça tv den izledim, yüreğim orada kaldı. Evime bayrak asarak destek verdim bu eyleme. Hafta sonu ........................... kuruluş etkinlikleri vardı burada, yoğunduk yani. Noktalama işaretlerini dolduracaam dolduracaam da kabak gibi gogıldan ortaya çıkacaam sonra. f.İ-Lİ-Z Al-i vardı babasınının büstünün açılışında, özel konuğumdu yani. ne kadar mütevazi, dopdolu bir insan. Saatler geçirdik birlikte, nasıl geçtiğini anlamadan..

Bulunduğumuz konum nedeniyle, isim yapmış kişilerle birlikte olduk hep, yazar çizer karikatürist, köşe yazarı, sanatçı, ressam vb.. son onbeş yıldır, ünlü sanatçılarla birlikte olma durumumuz oldu. Kimilerini yakından tanıdıkça, veya özel hayatlarına şahit oldukça, kamera arkasından tanıdığımda gözümden düştüler, bazılarını ise yücelttim içimde. Onlarla ilgili o kadar çok anlatacak şey var ki TIKLANMASA biz bize anlatırdık YAŞANILANLARI VE ŞAHİT OLDUKLARIMI.. başka ortamlarda buluşuruz belki arkadaşlar paylaşırız bişiileri..

Yazıma atasözüyle başlamamın bir nedeni vardı elbette. Perşembe akşamı eşim rahatsızlandı, hastaneye kaldırmışlar ben de gittim hemen hastaneye. Benim yanımda da bir kez daha rahatsızlandı. Yorgunluk, düzenli yemek yememe kısaca kendine bakmama, uyarılarıma rağmen dilinin düsturu olmuş "kötülere bişii olmaz, iyileri Allah görür" lafı.. hiçbirşeyin sağlıktan daha önemli olmadığını anlatmıştır umarım. Daha düzenli yaşamak zorunda, kendine dikkat etmek zorunda.. Yoksa hayat kısa bir çizgi, ya bu yandasın ya da öbürkü tarafta.. değer mi, bu kadar koşuşturmalara değer mi.. ama YAPI işte, umuyorum ve gerçekten istiyorum BU ONA BİR DERS OLUR. Hastalandığı gece yanında kalırken hayatımı gözden geçirdim onunla birlikteyken, seviyorum ben bu adamı dedim hem de çok. Hayatımı ona endesklemişim, yokluğu düşünülemez.. Birlikteliğimizde hiç kötü zamanlarımız olmadı mı, oldu tabi ki de, herkeste olduğu kadar. Ama hiç özünü kaybetmeyen benim Filozofumla ilgili, hatırladığım ve hatırladığımda içimin ezildiği KÖTÜ BİR an gelmedi aklıma, o çook iyi bir İNSAN.. İNSAN GİBİ İNSAN. şimdi iyi, yemesine içmesine ve yaşamına daha dikkat ediyor, inşallah bu şekli hayatına uyarlayabilir devamlı olarak.

ufff .....

kendinize iyi bakın..

19 yorum:

fikriminincegülü dedi ki...

Çok geçmiş olsun eşine. Umarım bir daha hiç hastalanmasın. Umarım Allah sizi hiç birbirinizden ayrı koymasın.:)))

cenebaz dedi ki...

Eşine geçmiş olsun. Kötü bir uyarı olmuş ona ama artık kendine dikkat eder herhalde. Allah sizi ayrımasın.

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

incegül ve çenebaz çok sağolun,

aminn

cadı dedi ki...

Çok çok geçmiş olsun, eşine. Erkekler kendilerine dikkat etmez genelde, çocuk gibi bakılmak isterler:)

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

çok haklısın cadı..

nimetpamuk dedi ki...

canım arada da ara vermek canı çekiyor insanin:) hoşgeldin:) bu havalar insani biraz böyle yapıyor yalnız ya. geçmiş olsun.

nimet

Age35 dedi ki...

Geçmiş olsun,birbirinize iyi bakın..=)

Charm dedi ki...

Eşinize ve size geçmişler olsun. Sağlık ne demek çok iyi bilirim, hele sevdiklerinizle ilg. olunca... Allah bir daha yaşatmasın umarım eşinizin sağlığına gösterdiği(göstereceği)özen hep devam eder. Sevgilerimle Charm

Asortik Krep dedi ki...

Çok geçmiş olsun..Yakın olsaydık ziyaretinize gelmek isterdim..Çok iyi bir muhabbetimiz olacağı var içimde :))

deriniz dedi ki...

iyi olmanızı istiyorum, sağlığınızın iyi olmasını istiyorum tüm sevdiklerim, yakınlarım, ailem ve tüm herkes için

rüya dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
rüya dedi ki...

çok geçmişolsun, derinizin sayfasından takip ediyorum, yazılarınızı çok beğeniyorum, çok huzurlu bir kişiliğiniz olduğunu düşünüyorum, sakin sakin anlatıyorsunuz, inşallah eşiniz bir an önce iyileşir ve kendisine de dikkat eder, mutlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum herkes için ...
rüya

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

arkadaşlar hepinize ayrı ayrı çookkk teşekkür ediyorum, sağolun..

Tam teşekküllü bir sağlık kuruluşuna gitti eşim tetkikler için, önemli bişii yok, Allah a şükürler olsun, anjiyo bile yaptırmış kendisi, panik yapacağımdan habersizce, kalple ilgili bişii de yok, yemesine içmesine dikkat ederse çok daha iyi olacak. ilginize teşekkürler..

kuzine dedi ki...

Geçmiş olsun, umarım tekrar böyle bir musibetle, nasihat olmaz.

nilly dedi ki...

Cok gecmis olsun, Umarim simdi daha iyidir. Bende bakmiyorum hic kendime, ama sabah aksam mall'da yuruyuse cikmis yasli insanlari gorunce gipta ediyorum.

zeyno dedi ki...

Çok geçmiş olsun, keşke kendimize gerçekten iyi bakmayı bilebilsek, hasta olmadan sağlığın kıymetini bilebilsek....

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

Çok teşekkür ederim arkadaşlar..

böğürtlengözün annesi dedi ki...

23 Nisan tatil günü işemi gelinir dedim ama iyiki gelmişim, hazır iş fazla yoğun değilken blogları gezeyim dedim.
Çok çok geçmiş olsun, eşinize ve kendinize dikkat edin lütfen.

cenebaz dedi ki...

15 gün oldu, nerelerdesin? Özlettin kendini:)